Kompresor stacjonarny AIRTEC

AIRTEC to luksusowa odmiana kompresora stacjonarnego, przeznaczonego do pompowania opon pojazdów osobowych, dostawczych i jednośladowych.

Zaprojektowany został z myślą o wygodzie osób z niego korzystających. Automatycznie wciągany wąż ciśnieniowy z blokadą ułatwia obsługę urządzenia.

Elegancka i trwała obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, która na życzenie może być pomalowana proszkowo. Szerokie drzwi umożliwiają wygodny dostęp do wnętrza urządzenia, gdzie na antywibracyjnych podkładkach osadzona jest sprężarka o dużej wydajności, zintegrowana z systemami zabezpieczającymi, zapewniającymi długoletni i bezawaryjny okres eksploatacji.

W standardzie kompresor wyposażony jest w sprężarkę osadzoną na 24L zbiorniku, ale na życzenie może być dostarczony ze sprężarką na 6L zbiorniku lub bez zbiornika.

Dystrybutor powietrza AIRTEC oferowany jest w dwóch wersjach wykonania:

  • ANALOG – z wbudowanym manometrem analogowym
  • DIGITAL – z głowicą cyfrową.

W wersji DIGITAL, cyfrowa głowica umożliwia, za pomocą przycisków + / –, ustawienie wymaganego ciśnienia w oponie, którego wartość prezentowana jest na podświetlanym wyświetlaczu. Po zapięciu końcówki węża na wentylu, proces pompowania / spuszczania powietrza, do zadanej wartości ciśnienia, odbywa się automatycznie – o jego zakończeniu urządzenie informuje dźwiękowo.

W dowolnej chwili można zmienić jednostkę ciśnienia na PSI, KPA lub BAR. W wersji ANALOG pompowanie i spuszczanie powietrza odbywa się manualnie.

Dystrybutor powietrza AIRTEC może być instalowany na wolnym powietrzu i nie wymaga zadaszenia. Wersja DIGITAL posiada ogrzewanie wewnętrzne z termostatem w standardzie, zaś w wersji ANALOG instalacja grzewcza dostępna jest jako opcja.

Dodatkowo kompresor może być wyposażony w zestaw do pobierania opłaty za korzystanie z urządzenia oraz dozownik wody z systemem automatycznego wciągania węża. Specjalnie na potrzeby jednośladów został opracowany kompresor AIRTEC typ BIKE, przeznaczony do pompowania opon rowerowych z wentylami typu Presta, Schredera i Dunlopa.

BIKE, podobnie jak kompresory przeznaczone do pompowania opon samochodowych, oferowany jest w wersjach ANALOG i DIGITAL.

Każdy kompresor AIRTEC charakteryzuje się elegancją wykonania, prostotą i wygodą obsługi oraz niezawodnością w działaniu.